Kopalnia Srebra - kolejnym punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH)

Data publikacji:
13 Listopad 2014
Odsłuchaj tekst

Zarząd Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) oraz 40 specjalistów związanych z zarządzaniem obiektami poprzemysłowymi z Regionu Nord-Pas de Calais i Nadrenii Północnej-Westfalii odwiedziło w ubiegłym tygodniu Zabytkowa Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie oficjalnie odsłonięto tabliczkę potwierdzającą wpisanie obiektu na listę punktów kotwicznych Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. – Punkty kotwiczne to miejsca szczególnie ważne w industrialnej historii Europy. To obiekty o szczególnym znaczeniu historycznym i największym potencjale turystycznym. To też wyraźny sygnał dla turystów, że takie miejsce trzeba odwiedzić – mówi prof. Meinrad Maria Grewenig, przewodniczący Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. 

Zabytkowa Kopalnia Srebra to już piąty polski obiekt na liście ERIH-a (na 80 takich obiektów w Europie). Aż cztery z nich zlokalizowane są w województwie śląskim. To Kopalnia Guido w Zabrzu, Tyskie Browarium, Muzeum Browaru Żywiec oraz właśnie Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Wizyta była zwieńczeniem seminarium, które odbywało się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Głównym tematem tegorocznego spotkania była waloryzacja, projektowanie i aranżacja wystaw w przestrzeni obiektów przemysłowych. – Zastanawialiśmy się jak połączyć atrakcyjność z walorami merytorycznymi – wyjaśnia Adam Hajduga, kierownik Referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego przy Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice