Aktualności

Data dodania: 2 lutego 2018

Ubiegły rok znakomicie zapisał się w historii Szlaku Zabytków Techniki. Aż 945 tysięcy osób odwiedziło 42 zabytki znajdujące się na najciekawszej trasie turystyki industrialnej Polsce.

więcej >>
Data dodania: 1 lutego 2018

Książka edukacyjna Młodzi odkrywcy na Szlaku to specjalna propozycja dla przyszłych pasjonatów przemysłowej historii naszego regionu. Na stronie internetowej Szlaku Zabytków Techniki pojawiło sie uzupełnione III wydanie publikacji.

więcej >>
Data dodania: 8 stycznia 2018

Przypominamy o plebiscycie "Best for School Travellers in Poland 2017", w którym biorą udział: Sztolnia Królowa Luiza, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Celem organizowanego plebiscytu jest wskazanie w drodze publicznego głosowania najlepszych i najciekawszych destynacji turystycznych dla wycieczek szkolnych oraz najlepszych usług i produktów z obszaru organizacji turystyki szkolnej. Zwycięzcy plebiscytu wybierani są w publicznym głosowaniu. Swoje głosy można oddać na portalu www.podrozezklasa.pl. Głosowanie trwa do 28. lutego 2018 r.

więcej >>
Data dodania: 4 stycznia 2018

Jeśli interesujesz się historią górnośląskiego przemysłu, lubisz nowe wyzwania i pracę z ludźmi, zapraszamy do udziału w kursie na przewodnika po Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu oraz Sztolni Królowa Luiza! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 stycznia 2018 roku.

więcej >>
Data dodania: 3 stycznia 2018

Święto Światła z kilkunastoletnią tradycją przyciąga do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych setki osób. Spośród wielu atrakcji punktem kuminacyjnym programy bębzie zaświecenie najstarszej w Europie żarówki Edisona. Święto Światła już w najbliższą sobotę, 6 stycznia w Święto Trzech Króli.

więcej >>