Aktualności dla kategorii: Szlak Zabytków Techniki
Data dodania: 13 grudnia 2018

20 grudnia Muzeum Górnictwa Rud Żelaza świętować będzie swoje 50-lecie. Z tej okazji zaprasza wszystkich na otwarcie wystawy: "Częstochowski obszar rudonośny na mapach górniczych" oraz koncert Industrialny: projekt jazzowo-elektroniczny Cypriana Baszyńskiego (trąbka) z udziałem Michała Rorata (piano).

więcej >>
Data dodania: 6 grudnia 2018

Stało się to już tradycją, że na początku grudnia Osiedle Nikiszowiec zamienia się wielki Bożonarodzeniowy Jarmark. Jeden z najchętniej odwiedzanych jarmarków w regionie wyróżnia wyjątkowa atmosfera i klimat.

więcej >>
Data dodania: 27 listopada 2018

W związku z odbywającym się w Katowicach Szczytem Klimatycznym COP24 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych informuje, że od 26 listopada do 15 grudnia 2018 roku Muzeum nie będzie przyjmowało zwiedzających. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

więcej >>
Data dodania: 5 listopada 2018

W weekend 10-11 listopada zabierzemy Państwa w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: "Istota Gieshe". Będzie to niezwykłe wydarzenie, historycznie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska.

więcej >>