Aktualności
Data dodania: 20 czerwca 2018

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe rozpoczynają sezon


Już w najbliższy weekend Górnośląskie Koleje Wąskotorowe otwierają sezon turystyczny 2018 r. Pociągi GKW będą kursowały od 23 czerwca do 9 września w soboty i niedziele oraz 15 sierpnia, którym jest dniem wolnym od pracy.
Rozkład jazdy nie zmieni się w stosunku do zeszłego roku. Na 21-kilometrowej trasie zostaną uruchomione dwie pary pociągów. Odjazdy z Bytomia zaplanowano na 9:00 i 14:30 natomiast z Miasteczka Śląskiego o 11:45 oraz 17:20. Przejazd pociągiem wąskotorowym całej trasy zajmuje 1 godzinę i 10 min, po drodze można podziwiać różnorodne krajobrazy, od postindustrialnych w Bytomiu do leśnych i polnych w Tarnowskich Górach i Miasteczku Śląskim.

Od sezonu 2018 r. nastąpiły zmiany w ofercie biletowej. Wprowadzono dodatkowo bilet rodzinny 2+2, natomiast o 2 zł zwiększyła się cena biletu normalnego - 12 zł oraz rodzinnego 1+1 - 15 zł , cena biletu ulgowego pozostała bez zmian - 6zł.
Należy wspomnieć, że wszystkie pociągi wąskotorowe odjeżdżające i przyjeżdzające do Bytomia są skomunikowane z pociągami Kolei Śląskich z i do Katowic, dzięki czemu pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą województwa Śląskiego. Jest to możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z Kolejami Śląskimi. Przewoźnicy współpracują od ponad dwóch lat, efektem tych działań są nie tylko skomunikowania ale również uruchamianie od 2016 r. jesienne Srebrne Pociągi, które łączą w sobie przejazd koleją oraz zwiedzanie Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Kolejną edycję zaplanowano na jesień bieżącego roku.
Wszelkie informacje dot. rozkładu jazdy i cen biletów znajdują się na stronach internetowych SGKW: www.sgkw.eu oraz KŚ: www.kolejeslaskie.com