01.05 „Księżniczka Czardasza” w CKE Czerwionka Leszczyny!

Miejscowość:
Czerwionka-Leszczyny
Odsłuchaj tekst

Fabuła operetki opowiada o ponadczasowych ludzkich pragnieniach – miłości i szczęścia, wbrew woli rodziny i różnicom społecznym. Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej artystce kabaretowej Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić szansonistkę. Sylwia boi się jednak, że rodzina ukochanego nie zaakceptuje związku. Tymczasem stary książę ojciec wzywa Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i desperacko wyrusza za nim do Wiednia. Na balu, udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Wśród gości ogólny śmiech wzbudza plotka o szansonistce, która kochała się nieszczęśliwie w Edwinie i odtąd nazywana jest „księżniczką czardasza”. Gdy Edwin rozpoznaje Sylwię, cieszy się, że ta wyszła za mąż, bo jako rozwiedziona hrabina, będzie plasowała się wyżej na drabinie społecznej niż jako „kabareciara”. To łamie Sylwii serce. Jednakże po wielu zwrotach akcji i pozorowanej próbie samobójczej Edwina zakochani padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.

Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie.

W spektaklu wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura: Sylva – Natalia Piechowiak / Justyna Bujak / Ewa Banasiak, Stasi – Magdalena Czarnecka / Ewelina Sobczyk / Magdalena Okońska, Edwin – Jarosław Wewióra / Tomasz Świerczek, Feri – Adam Żaak / Aleksander Bardasov, Boni – Michał Dziedzic / Tomasz Świerczek / Patrycy Hauke, Anhilda – Grażyna Bieniek-Żaak, Leopold Maria von Lippert – Piotr Rybak, Miksa – Kuba Bergel / Piotr Maga / Paweł Soduła, Juliska – Magdalena Czarnecka / Agnieszka Styblińska, Aranka – Magdalena Czarnecka / Ewelina Sobczyk / Magdalena Okońska, Tancerki – Monika Mazur / Anna Śmierzchalska / Paulina Dziedzic / Agnieszka Styblińska.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyr. Macieja Cisowskiego / Marka Kudry.

Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach

Przekład: Jerzy Jurandot

Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Choreografia: Maria Pałczyńska

Kostiumy: Dorota Wewióra

Scenografia: Jarosław Wewióra, Kuba Bergel

Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik, Maria Czempka-Wewióra

 

ksiezniczka czardasza

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  2
Lokalizacja:

Ul. ul. 3 Maja 36D
44-230 Czerwionka-Leszczyny
Gmina: Czerwionka-Leszczyny
Powiat: rybnicki


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach
Czerwionka-Leszczyny, ul. 3 Maja 36D
Data wydarzenia: 
17:00 - 20:00 01/05/2022
Kontakt:
Telefon: +32 431 163 4

Strona internetowa: https://www.ckecl.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Spektakle teatralne, Kabarety

Ceny i udogodnienia
Bilety:
Ceny: 60
Grupa docelowa: dla wszystkich, dla młodzieży, dla dorosłych, dla seniorów, dla szukających rozrywki,