Aktualności
Data dodania: 3 marca 2014

Przerwa remontowa w Sztolni Czarnego Pstrąga


Z powodu przerwy remontowej, w dniach od 3 do 23 marca włącznie, Sztolnia Czarnego Pstrąga będzie wyłączona z ruchu turystycznego. Wszystkich, którzy planowali w tym czasie zwiedzić ten obiekt zapraszamy do Zabytkowej Kopalni Srebra. Tam również część podziemnej trasy pokonuje się łodziami.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, właściciel Sztolni, zleca konserwację obiektu raz do roku. Odbywa się to przeważnie w marcu.

Przez blisko 3 tygodnie odnowiona zostanie klatka schodowa prowadząca do podziemnej przystani szybów "Ewa" i "Sylwester". W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy farba chroniąca stopnie przed korozją przetarła się, dlatego schody trzeba pokryć nową szarą powłoką.

Nową powłokę otrzymają również zacumowane pod ziemią łodzie. W tym roku nie trzeba ich jednak będzie wciągać na pomost, gdyż pomalowane zostaną jedynie ławki, dno łódek oraz burty.

Sztolnia Czarnego Pstrąga to najdłuższy podziemny przepływ łodziami w Polsce. Trasa liczy 600 metrów. W zeszłym roku obiekt zwiedziło 35 tys. turystów.