08-10.07 Dni Noszaka w Cieszynie

Miejscowość:
Cieszyn
Odsłuchaj tekst

Już od 08 lipca wyjątkowa impreza odbywać będzie się w polskim Cieszynie - a dokładniej w Browarze Zamkowym Cieszyn, w czeskim Cieszynie oraz w Bielsku - Białej.  To nowe historyczno-biesiadne wydarzenie na kulturalnej mapie Śląska, warte jest odwiedzenia ze względu na moc atrakcji!

Był rok 1382... Książę Przemysław I Noszak powrócił właśnie z Anglii, gdzie uczestniczył w ślubie króla Ryszarda II i Anny Luksemburskiej. Po drodze odwiedził wiele europejskich miast, zasiadał przy jednym stole z najważniejszymi postaciami w historii średniowiecznej Europy, bywał w miejscach, o których wielu jemu współczesnych mogłoby jedynie pomarzyć... Kiedy wrócił do Cieszyna, kazał zorganizować wspaniałą ucztę i turniej rycerski, żeby uczcić swój bezpieczny powrót...

640 lat później, w nawiązaniu do tych wydarzeń, Browar Zamkowy Cieszyn organizuje II DNI NOSZAKA. Wydarzenie o charakterze historyczno-biesiadnym, które rok temu zyskało wielu sympatyków i odbiorców na gruncie lokalnym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Po raz kolejny będzie można przenieść się w czasie i posmakować dawno minionej epoki, a zarazem zabawić się w iście współczesnym stylu.

Tegoroczna impreza rozpocznie się w piątek 8 lipca, równolegle w Bielsku-Białej i Cieszynie, a więc miastach nierozerwalnie związanych z księciem Przemysławem I Noszakiem. W programie zaplanowano koncerty, występ Teatru Ognia „Inferis” czy historyczny stand up Adama Snopka. Z kolei główną atrakcją sobotniego popołudnia (9 lipca), będzie I Średniowieczny Turniej Rycerski w Cieszynie, który zainauguruje książęcy orszak i uczta na terenie Browaru Zamkowego. Niedziela (10 lipca) ubiegnie pod znakiem zmagań sportowych podczas II Biegu Drużynowego z lektyką, jaki rozegra się w tym roku na rynku w Czeskim Cieszynie.

Szykują się zatem trzy dni wspaniałej zabawy w historycznych klimatach i przy kuflu złocistego trunku. Zapraszamy! 

noszak1

noszak2

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  32
Lokalizacja:

Ul. ul. Dojazdowa 2
43-400 Cieszyn
Gmina: Cieszyn
Powiat: cieszyński


Region turystyczny: 
Beskidy i Śląsk Cieszyński, Śląsk Cieszyński
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Browar Zamkowy Cieszyn
Cieszyn, Dojazdowa 2
Data wydarzenia: 
08/07/2022 - 10/07/2022
Kontakt:
Telefon: +48 338 516 402

Strona internetowa: https://www.browarcieszyn.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Folklorystyczne, Imprezy turystyczne