"Malarstwo na granicy jawy i snu" GSW Elektrownia

Miejscowość:
Czeladź
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Od  18 stycznia br. w GSW Elektrownia można oglądać wystawę prac Anny Pietruś-Bral Anny Pietruś-Bral zatytułowaną "Malarstwo na granicy jawy i snu".

Artystka jest absolwentką Wydziału Grafiki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Artystka zajmuje się ona projektowaniem graficznym, ilustracją, malarstwem i  edukacją. Prowadzi też autorską pracownię sztuk plastycznych dla dzieci i młodzieży w Mławie. Należy do grupy artystycznej "Fuzja wyobraźni". Jest laureatką drugiej nagrody w konkursie organizowanym przez Fundację Art Vue w Brukseli (2022). Pasjonuje się kulturą XVIII i XIX wieku, neogotykiem, literaturą Edgara Allana Poe’a, malarstwem Williama Blake’a, Francisco Goyi,

Caspara Davida Friedrich’a czy Johna Atkinsona Grimshaw’a. Wielką inspiracją jej twórczości są sny oraz  miejsca odosobnione, ukryte - takie w których czas się zatrzymał. Z założenia nie nadaje swoim pracom tytułów  pragnąc, aby to widz, zatrzymując się przed obrazem uruchomił swoją wyobraźnię przenosząc się w jego świat. Z obrazów tych często wyłania się świat z pogranicza jawy i snu, często dosyć mroczny, ukryty przed wzrokiem, w którym czuć atmosferę pustki, ciszy i tajemnicy. Świat realny przenika się ze światem magii, symboli, zabobonów, przepowiedni. Inspiracji szuka  też w mitologii nordyckiej, celtyckiej, kulturach krajów bałtyckich oraz  w muzyce.

Wystawę potrwa do 29 lutego br.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  7
Lokalizacja:

Ul. Dehnelów 45
41-250 Czeladź
Gmina: Czeladź
Powiat: będziński


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia
Czeladź, Dehnelów 45
Data wydarzenia: 
18/01/2024 - 29/02/2024
Kontakt:
Telefon: +48 322 630 088
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Wystawy, Inne
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX