Piękno dotyku - wystawa multisensoryczna w Bielsku

Miejscowość:
Bielsko-Biała
Odsłuchaj tekst
 Muzeum Techniki i Włókiennictwa zaprasza na wyjątkową wystawę pt. "Piękno Dotyku". Wystawa prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1/1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.
Ekspozycja przybliża osobom widzącym sposób postrzegania świata „przez dotyk”, jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej. Wystawa jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, daje możliwość „odbioru sztuki” osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.

Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m. in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce. 
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  4
Lokalizacja:

Ul. Żwirki i Wigury 8
Bielsko-Biała
Gmina: Bielsko-Biała


Region turystyczny: 
Śląsk
Kategoria: 
Wydarzenia

Data wydarzenia: 
23:00 07/02/2012 - 22:00 14/04/2012
Kontakt:
Telefon: +48 338 110 425

Strona internetowa: www.muzeum.bielsko.pl