Eisenwelten - Żelazne Światy

Miejscowość:
Zabrze
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera
Fotografie światowej sławy artysty Manfreda Hamma będzie można oglądać w galerii „Zmiękczalnia" w Skansenie Górniczym „Królowa Luiza" w Zabrzu. Ekspozycja potrwa do 2 marca 2012.


Wystawa jest pokłosiem poszukiwań fotografa, który na zlecenie LVR - Industriemuseum w Oberhausen zrealizował cykl zdjęć rejestrujących pozostałości po wczesnym przemyśle hutniczym w Niemczech i na Górnym Śląsku.

Podczas swej wędrówki Manfred Hamm odnalazł wiele zabudowań oraz urządzeń pokazujących początki tej gałęzi przemysłu, także z czasów przed rewolucją przemysłową. Czy to w Górach Harzu, Saksonii, Turyngii, południowych Niemczech, czy też Nadrenii Północnej-Westfalii, we wszystkich tych niemieckich zagłębiach znaleźć można pozostałości po wczesnym przemyśle hutniczym i związanych z nim pracach. Także na Górnym Śląsku, który w dużej części swej historii związany był z państwem pruskim, oraz w sąsiedniej „Polsce kongresowej" znajdują się imponujące pamiątki. Co dziś pozostało po tych interesujących budowach ilustrujących historię przemysłu? To właśnie wystawa Manfreda Hamma pokazuje wiernie stan poprzemysłowych obiektów, które dzisiaj są zabytkami, muzeami, nadgryzionymi przez czas pomnikami czy ruinami zarejestrowanymi czułym okiem wybitnego artysty.

 
Organizatorami są Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz LVR - Industriemuseum w Oberhausen.


Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Lokalizacja:

Ul. Wolności 410
Zabrze
Gmina: Zabrze
Powiat: Zabrze


Kategoria: 
Wydarzenia

Data wydarzenia: 
23:00 14/02/2012 - 23:00 01/03/2012
Kontakt:
Strona internetowa: www.muzeumgornictwa.pl
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Audiowycieczki