INDUSTRIADA 2018 - pełny program już ogłoszony!

Data publikacji:
17 Maj 2018
Odsłuchaj tekst

Katalog tegorocznych atrakcji liczy 517 wydarzeń, 482 są dostępne bezpłatnie, a 65 wymaga rezerwacji. Organizatorzy pomyśleli o wszystkich. Mamy do wyboru 65 wydarzeń dla dzieci, 93 warsztaty, 61 tras zwiedzania i 39 koncertów, 38 wystaw, 29 pokazów, 26 wydarzeń dla pasjonatów techniki, a są jeszcze pikniki, pokazy filmowe, spektakle, a nawet plenery malarskie i gry terenowe.
Do wszystkich atrakcji dojedziemy, korzystając z transportu publicznego. Do korzystania z kuponów uprawniających do bezpłatnego przejazdu zapraszają Koleje Śląskie, KZK GOP i MZK Tychy. Bezpłatnie zabierzemy się także autobusami w Bytomiu, Tarnowskich Górach, Zabrzu, Częstochowie, Rybniku czy na południu województwa (Bielsko-Biała, Cieszyn, Ustroń, Żywiec). Szczegółowe informacje oraz kupony na stronie industriada.pl w zakładce „Transport”.

Skoro przed INDUSTRIADĄ mogliśmy wziąć udział w rozruchu maszyn, po festiwalu powinna być szansa na naładowanie akumulatorów. I z taką właśnie inicjatywą wychodzą Koleje Śląskie, które zapraszają do udziału w wyjątkowych wycieczkach. Zobaczymy esencję industrialnych krajobrazów, sprawdzimy linie, z których na co dzień korzystają wyłącznie pociągi towarowe.      A to wszystko w wygodnym i nowoczesnym pociągu typu ELF 2 jadącym trasą: Bytom – Gliwice Sośnica – Zabrze Makoszowy – Ruda Śląska Kochłowice – Stawiska – Siemianowice Śląskie – Bytom. Odjazd o 9.15 i 13.15. W podróży towarzyszyć nam będą przewodnicy, którzy opowiedzą o przemysłowym dziedzictwie regionu mijanym za oknami pociągu.
„Akumulatory” warto naładować też choćby po to, aby po INDUSTRIADZIE mieć zapas energii na wizytę w Muze-um Śląskim w Katowicach. Dzięki specjalnej zniżce zamieszczonej na kuponie Kolei Śląskich i broszurze z programem festiwalu do 30 czerwca 2018 r. będzie można skorzystać z promocji na zwiedzanie muzeum. Okazując je w kasach otrzymamy 50% zniżki od ceny podstawowej każdego biletu. Kupon ważny jest dla dwóch osób.
Na stronie internetowej industriada.pl można skorzystać z wyszukiwarki i wcześniej zapoznać się z bogatym programem święta Szlaku Zabytków Techniki. Za pomocą zakładki MOJA INDUSTRIADA każdy może stworzyć własną trasę i podążać nią 9 czerwca. Wszystkie niezbędne informacje zawarte są również w specjalnie przygotowanej książeczce z programem. Można ją znaleźć między innymi w 44 obiektach biorących udział w INDUSTRIADZIE.

Program INDUSTRIADY 2018

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Pogoda
Katowice