WORK it OUT – Europejski Dzień Kultury Industrialnej w obiektach Szlaku Zabytków Techniki

Data publikacji:
24 Kwiecień 2019
Odsłuchaj tekst

Z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w Święto Pracy, Europa będzie tańczyć w industrialnej scenerii. To inicjatywa Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Tancerze, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, będą wykonywać układ w rytm elektronicznej muzyki, w której usłyszymy m.in. dźwięki „Ody do radości”, w aranżacji przygotowanej przez Paula Fangera i Paula Ostareka – dwóch siedemnastoletnich muzyków. Inspiracją dla choreografii, przygotowanej przez Hai Truonga ze studia tańca Groove Dance, była powtarzalność ruchów wykonywanych przez robotników.
Każdy może dołączyć do wydarzenia. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę frazę „ERIH WORKitOUT Dance Tutorial” i nauczyć się układu tanecznego. „Work it out” odbędzie się w siedmiu obiektach w Polsce. Pięć z nich jest na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego, to: Zabytkowa Kopalna Srebra w Tarnowskich Górach, Zabytkowa Kopalna "Ignacy" w Rybniku, Osiedle Nikiszowiec w Katowicach, Muzeum Hutnictwa Cynku - Walcownia w Katowicach oraz Wieże KWK Polska w Świętochłowicach. W wydarzenie zaangażowały się także: Stara Kopalnia w Wałbrzychu i Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Nie możesz osobiście wziąć udziału w „Work it Out”? Włącz się przez YouTube lub Instagram, udostępniając materiał lub śledząc erih_workitout. Organizatorzy zachęcają do dzielenia się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych przy użyciu #erihworkitout.

 

źródło:erih.net

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice