Weekend na Szlaku

Data publikacji:
06 Grudzień 2019
Odsłuchaj tekst

Zapraszamy na wydarzenia na Szlaku, których nie można pominąć przy planowaniu najbliższego weekendu!

Dziś od 14.00 rusza Jarmark Na Nikiszu. Jeden z największych kiermaszy świątecznych w naszym regionie. Potrwa do niedzieli. Warto w tym czasie zawitać do pobliskiego Oddziału Muzeum Historii Katowic -Dział Etnologii Miasta.

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom organizuje w niedzielę ostatni przejazd Srebrnym Pociągiem. To ostatni sygnał do odjazdu!

Tymczasem na Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach dziś i jutro zawita św. Mikołaj. Zobaczcie co przygotował Mikołaj na wąskim torze.

Miłośnicy bluesa powinni zawitać do chorzowskiej Sztygarki. Już tradycyjnie po Barbórce przy Szybie Prezydent odbędzie się Bluesowa Barbórka 2019. Zagrają Smooth Gentlemen.

Koniecznie trzeba zobaczyć w najbliższą niedzielę Wielką Paradę Górniczą w Tarnowskich Górach z udziałem pracowników śląskich kopalń i organizacji kultywujących dawne tradycje górnicze. To powrót do pięknych tradycji “barbórkowych” sięgających okresu międzywojennego. Zaprasza Zabytkowa Kopalnia Srebra - obiekt światowego dziedzictwa Unesco i Urząd Miasta Tarnowskie Góry .

Zachęcamy do zaplanowania weekendu ze Szlakiem Zabytków Techniki. 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Pogoda
Katowice