Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga

Data publikacji:
17 Lipiec 2020
Odsłuchaj tekst

Z okazji 3. rocznicy wpisania tarnogórskich zabytków pogórniczych na listę UNESCO kopalnia i sztolnia przygotowały dla tarnogórzan 1526 DARMOWYCH BILETÓW do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga – obiektów światowego dziedzictwa…! Dlaczego akurat tyle? Rok 1526 to moment założenia Miasta Tarnowskie Góry!

Dokładnie 9 lipca 2017 roku o godzinie 13.09 „Kopalnie ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” znalazły się na najbardziej prestiżowej Liście światowego dziedzictwa UNESCO! Wpis obejmuje 28 obiektów, nie tylko w Tarnowskich Górach, ale też w sąsiednich Zbrosławicach i Bytomiu.

Są to pozostałości po dawnych kopalniach rud srebra, ołowiu i cynku – kopalniane wyrobiska i szyby górnicze, system odwadniania i wykorzystania wody pogórniczej oraz elementy krajobrazu kulturowego.

Jako, że w dobie COVID-19 nie czas na huczne zabawy, zamiast uroczystych obchodów „Barbórki w środku lata” kopalnia i sztolnia ma dla Was inną – wakacyjną – propozycję na uczczenie tej rocznicy! Wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przygotowali akcję „UNESCO dla tarnogórzan – cudze chwalicie – swego nie znacie”.

W ramach kampanii mieszkańcy Tarnowskich Gór otrzymają aż 1526 DARMOWYCH biletów do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga!!!

Akcja bezpłatnego zwiedzania trwać będzie w dwa wakacyjne weekendy: od 24 do 26 lipca, a następnie od 31 lipca do 2 sierpnia. Darmowe wejściówki będą do odebrania w Punkcie Informacji o Mieście (boczne wejście do Ratusza) od 20 lipca aż do wyczerpania biletów. Szykujcie się!

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  79
Pogoda
Katowice