Pasieka na terenie Fabryki Porcelany!

Autor:
Natalia ŚOT
Data publikacji:
28 Kwiecień 2021
Odsłuchaj tekst

 Na terenie kompleksu Fabryki Porcelany w Katowicach powstała złożona z pięciu uli pasieka, w której zamieszkało ponad 120 tys. pszczół.

Pasieki są efektem współpracy Fundacji Giesche – zarządcy Fabryki Porcelany wraz z Pasieką Świtała, która od 40 lat zajmuje się pszczelarstwem.


fot. Fabryka Porcelany 

- Fabryka Porcelany znajduje się w okolicy lasów, pól uprawnych, miejsc gdzie rosną akacje i lipy oraz gdzie znajduje się staw, co stanowi lokalizację niezwykle atrakcyjną właśnie dla pszczół - mówi opiekun pasieki, pszczelarz Leszek Świtała.

fot Fabryka Porcelany

Nowym mieszkańcom przygotowano bezpieczne, położone na obrzeżach Fabryki Porcelany miejsce, a wybrana odmiana pszczół jest łagodna i przyjazna.

- Ekologia zawsze była i jest dla nas niezwykle ważna, wiele działań naszej Fundacji skupia się na edukacji ekologicznej, dlatego z zaangażowaniem tworzyliśmy dla tych zagrożonych wyginięciem owadów odpowiednie warunki. Teraz czekamy, aż się u nas zadomowią – mówi Rafał Wyszyński prezes Fundacji Giesche zarządzającej Fabryką Porcelany.

 

źródło: Fabryka Porcelany 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  63
Pogoda
Katowice