Relacja wideo/galeria z XV Festiwalu Śląskie Smaki!

Autor:
Agnieszka ŚOT
Data publikacji:
24 Czerwiec 2021
Odsłuchaj tekst

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową i wideo z XV Festiwalu Śląskie Smaki, który odbył się 13 czerwca w Raciborzu.

To była wyśmienita okazja, aby skosztować potraw i produktów kuchni regionalnej województwa śląskiego. Kuchnia ta zawiera w sobie wiele naturalnych i zdrowych składników, tak istotnych w zdrowym odżywianiu.

W tym roku uczestnicy festiwalu walczyli o Złotą, Srebrną lub Brązową Zopaskę (fartuch), w jednej z trzech kategorii:

  • potrawa regionalna,
  • produkt lokalny,
  • potrawa lub produkt inspirowany tradycją.

 

RELACJA WIDEO

 

GALERIA ZDJĘĆ Z FESTIWALU

Jak było na XV Festiwalu Śląskie Smaki? Zobaczcie sami - poniżej prezentujemy galerię wybranych zdjęć.

 LAUREACJI FESTIWALU

Za nami 15 Festiwal Śląskie Smaki! W tym roku wydarzenie odbyło się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. W konkursie kulinarnym wzięło udział 28 drużyn. Remigiusz Rączka – przewodniczący konkursowego Jury podkreślał, że rywalizacja była naprawdę zacięta, a wyniki drużyn różniły się zaledwie o kilka punktów.

 

A gdzie odbył sie tegoroczny Festiwal? W Krainie Górnej Odry!

Sami zobaczcie ten piękny zielony zakątek naszego regionu.

Miasta takie jak Żory, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz czy Wodzisław Śląski powszechnie zwykły być kojarzone z Rybnickim Okręgiem Przemysłowym, a zatem z ich węglowym bogactwem ukrytym pod powierzchnią ziemi. W istocie zaś, miejskie te ośrodki wespół z przyległymi do nich gminami skupionymi w Związku Subregionu Zachodniego kuszą turystów pod nowym wspólnym mianem Krainy Górnej Odry. Druga co do wielkości rzeka Polski wytyczyła w tym regionie oś, zwracając przy tym uwagę na przyrodnicze piękno zachodniej części województwa śląskiego. Jak więc doświadczyć tych terenów? Najlepiej odkrywając ich naturalne atrakcje aktywnie, na świeżym powietrzu!
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  52
Pogoda
Katowice