Robert Makłowicz promuje Śląskie - już dziś 15.10 o godz. 17:00 na YT!

Autor:
Agnieszka ŚOT
Data publikacji:
15 Październik 2021
Odsłuchaj tekst

Robert Makłowicz promuje Śląskie - w piątek 15 października 2021 r. o godz. 17.00 na kanale Roberta Makłowicza na YouTubie (Kanał Roberta Makłowicza na YouTubie). Pierwsze dwa odcinki będą miały premierę 15 i 22 października, a kolejne - do początku grudnia. Pierwszy jest poświęcony Górnemu Śląskowi, a drugi - Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Robert Makłowicz dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny, podróżnik, który JAKO PIERWSZY w dziejach polskiej telewizji zaproponował widzom zwiedzanie kulinarnej mapy świata i poznawanie go od kuchni. Pojawił się w województwie śląskim, aby zrealizować nagrania do odcinków programu opowiadającego o śląskich tradycjach kulinarnych, zabytkach i atrakcjach turystycznych.
Program powstaje na zlecenie i we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, SLASKIE.travel i Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki.
Pierwsze nagrania w ŚLĄSKIM to wizyta na Szlaku Zabytków Techniki i Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki, a dokładniej:
lub poniżej:

GDZIE JESZCZE?
Robert Makłowicz, zrealizował aż pięć odcinków swojego programu w województwie śląskim. Pokaże uroki i smaki województwa śląskiego, czyli:
  • Górnego Śląska, 
  • Śląska Cieszyńskiego, 
  • Jury Krakowsko-Częstochowskiej, 
  • Beskidów,
  • Krainy Górnej Odry.

makłowicz

Robert Makłowicz tak reklamuje pierwszy odcinek: "Pierwszy odcinek ze śląskiej serii, a w nim esencja Górnego Śląska, czyli Katowice i Zabrze, rolady, kluski śląskie i modra kapusta, zabytkowe kopalnie, Nikiszowiec i Giszowiec, a nade wszystko Szczepan Twardoch".

- To jest program kulinarny, ale przede wszystkim podróżniczy - wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej. - Robert Makłowicz był zafascynowany naszym regionem. Do tego stopnia, że mogę zdradzić, iż pierwszy odcinek "śląskich" programów, o Górnym Śląsku, w tym Katowicach i Zabrzu, będzie rekordowy pod względem długości ze wszystkich, jakie do tej pory zrealizował - dodaje Agnieszka Sikorska.

Robert Makłowicz odwiedził restauracje znajdujące się na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki" (Restaurację w Szybie Maciej w Zabrzu oraz Restaurację Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki w Wiśle), ponadto zagościł w Restauracji Śląska Prohibicja w Katowicach-Nikiszowcu, gdzie spotkał się z pisarzem Szczepanem Twardochem. Przy okazji nagrań do kolejnego odcinka odwiedził również Grupę Jurajską GOPR, czy hodowców owiec. Spotkał się z gospodyniami wiejskimi, zwiedzał zamki, pałace i atrakcje Śląskiego. 

twardoch

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  720
Pogoda
Katowice