Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Bajka Pana Kleksa w Katowicach z CERTYFIKATEM Polskiej Organizacji Turystycznej!

Autor:
Natalia
Data publikacji:
26 Listopad 2021
Odsłuchaj tekst

Gala konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - CERTYFIKAT POT na nami! 25 listopada 2021 Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała prestiżowymi wyróżnieniami najlepsze produkty turystyczne roku oraz przyznała najważniejszy laur – Złoty Certyfikat POT. Wśród laureatów znalazły się również produkty ze Śląskiego.

W kolejnej edycji tego prestiżowego plebiscytu, kapituła przyznała nagrody produktom zgłoszonym z całej Polski. Turyści w tajnym głosowaniu przyznali również Certyfikat Internautów. Podczas gali wręczono również najważniejsze wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej – Złoty Certyfikat. O prestiżowe Certyfikaty POT, walczyło kilkadziesiąt produktów, które wcześniej zostały wytypowane przez regionalne organizacje turystyczne do ogólnopolskiego etapu konkursu. Produkty zgłaszano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak oraz obszar.

Najlepszy Produkt Turystyczny sposród zgłoszonych z województwa śląskiego otrzymała Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Bajka pana Kleksa w Katowicach. Juromania dodatkowo zdobyła Certyfikat głosami Internautów.

fot. ZGJ/Lighthouse Media 

Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej 

Juromania jest unikatowym w skali kraju produktem turystycznym: projektem - efektem owocnej wsp.łpracy dwóch województw: małopolskiego i Ślaskiego. To trzydniowe swieto Jury Krakowsko-Czestochowskiej przypadajace na trzeci weekend wrzesnia. Od 2018 roku Juromania przyciaga turystow i mieszkanców do przeniesienia sie w czasie i przestrzeni by odkrywać, poczuc atmosfere, doswiadczac i chłonac informacje na ich temat odwiedzanych miejsc. Juromania podczas wydarzenia łączy zamki połozone na Szlaku Orlich Gniazd oraz inne wyjątkowe miejsca zlokalizowane na terenie Jury Krakowsko- Czestochowskiej.

Więcje o Juromanii na www.juromania.pl

Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Bajka Pana Kleksa to jedyne takie miejsce dla rodzin w Polsce. Na najmłodszych i ich rodziców czeka 1000 m2 łamigłówek i eksperymentów, 8 stref tematycznych oraz interaktywna ekspozycja, która gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny. Odwiedzający mogą liczyć na towarzystwo legendarnego prof. Kleksa oraz naukowe eksperymenty doktora Paj-Chi-Wo i Wielkiego Elektronika. Bajka jest otwarta 7 dni w tygodniu.

fot. Bajka Pana Kleksa 

Czytaj więcej: 

Bajka Pana Kleksa to jedyne takie miejsce dla rodzin w Polsce. Na najmłodszych i ich rodziców czeka 1000 m2 łamigłówek i eksperymentów, 8 stref tematycznych oraz interaktywna ekspozycja, która gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny.

 

O konkursie

Polska Organizacja Turystyczna od blisko 20 lat prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę między innymi dostępność dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów.

Zobacz też:

Od 17 lat Polska Organizacja Turystyczna rekomenduje i wyróżnia najlepsze produkty turystyczne w całej Polsce przyznając Certyfikaty. Atrakcje turystyczne w województwie śląskim nagradzane były wielokrotnie. Na uwagę zasługuje fakt, że Śląskie na przestrzeni wszystkich edycji konkursu otrzymało 4 najważniejsze nagrody dla wyjątkowych atrakcji i Szlaków określane mianem Oskarów polskiej turystyki - Złote Certyfikaty. To najlepszy wynik w kraju! Zobaczcie, które atrakcje ze śląskiego mogą pochwalić się mianem Najlepszego Produktu Turystycznego w latach 2003-2019 a które otrzymały wyróżnienia. Wniosek jest jeden: mamy się czym chwalić!

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  119
Pogoda
Katowice