Grudniowy rozruch maszyn w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie!

Data publikacji:
14 Grudzień 2021
Odsłuchaj tekst

Muzeum Drukarstwa jest częścią Szlaku Zabytków Techniki woj. śląskiego. Rocznie odwiedzało je blisko 10 tys. osób. Przerwa w funkcjonowaniu obiektu spowodowana była generalnym remontem placówki. W grudniu – przed planowanym oficjalnym otwarciem władze miasta wraz ze Stowarzyszeniem Muzeum Drukarstwa zapraszają na „Grudniowy rozruch maszyn”, w ramach którego Muzeum będzie można zwiedzać bezpłatnie.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie to perełka Śląska Cieszyńskiego znana w całym kraju. Ze swoimi unikatowymi zbiorami i wciąż sprawnymi maszynami jest ciekawym i wyjątkowym obiektem dziedzictwa naszego regionu. Założone w 1996 roku przez Karola Franka, długoletniego pracownika Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej, miało przypominać o bogatych tradycjach drukarskich na Śląsku Cieszyńskim, ale przede wszystkim uchronić przed zniszczeniem efektowne i wciąż działające maszyny drukarskie.

muzeum drukarstwa

Harmonogram „Grudniowego rozruchu maszyn”

Zwiedzanie odbywa się tylko z przewodnikiem, wejścia o pełnych godzinach:

Od wtorku do piątku: o 15.00, 16.00 i 17.00

W soboty i niedziele: o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00.

W poniedziałki, w Święta Bożego Narodzenia (24-26 grudnia) oraz w Sylwestra (31 grudnia) obiekt będzie nieczynny.

W związku z ograniczeniami, jednorazowo Muzeum Drukarstwa może zwiedzać grupa do 15 osób. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia, w pomieszczeniach zamkniętych obowiązują maseczki.

Od stycznia 2022 roku obiekt będzie prowadzony w normalnym trybie przez Zamek Cieszyn we współpracy z Muzeum Drukarstwa.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  17
Pogoda
Katowice