Wystawa „Cybulski. Aktor pośród miasta” w MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach

Data publikacji:
07 Kwiecień 2022
Odsłuchaj tekst

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza na wystawę „Cybulski. Aktor pośród miasta” od 01.04 do 30.04.2022 roku. Wystawa organizowana z okazji 55 rocznicy śmierci aktora,  przy współpracy z Instytucją Filmową Silesia Film oraz Kinem Kosmos.

Zbigniew Cybulski Ikona polskiego kina, symbol swoich czasów i swojego pokolenia. Nikt, tak jak on, nie wyrażał ducha nowoczesności w polskim kinie i kulturze, nadając mu jednocześnie walor indywidualnego doświadczenia i uniwersalny pokoleniowy wymiar. 8 stycznia 2022 roku minęło 55 lat od tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego – aktora, który swoim wizerunkiem, charyzmą i kreowanymi rolami zmienił oblicze polskiego powojennego kina, wprowadzając do niego niespotykaną wcześniej aktorską intensywność ekranowej obecności.

W 55. rocznicę tragicznej śmierci Cybulskiego Instytucja Filmowa Silesia Film przygotowała wystawę poświęconą aktorowi – „Cybulski. Aktor pośród miasta”. Na kilkunastu kadrach filmowych zobaczyć można ikoniczną postać Zbigniewa Cybulskiego wpisaną w dwie istotne dla niego i jego twórczości kategorie: nowoczesność i miasto.

cybulski

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  13
Pogoda
Katowice