Ruszyła 19. edycja na konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Autor:
Natalia ŚOT
Data publikacji:
14 Lipiec 2022
Odsłuchaj tekst

Śląska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w regionalnym etapie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszenia do konkursu można zgłaszać w następujących kategoriach:

  1. Wydarzenie cykliczne
    2. Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna
    3. Obiekt
    4. Szlak
    5. Miejsce – obszar

Prawo zgłaszania kandydatur do Konkursu przysługuje Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnym i lokalnym organizacjom turystycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, twórcom produktów turystycznych, podmiotom z branży turystycznej (m. in. przedsiębiorcom turystycznym), organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców z dziedziny  turystyki,  w tym samorządu  gospodarczego i zawodowego oraz stowarzyszeniom działającym w tej dziedzinie.Zgłoszenia należy dokonywać elektronicznie za pośrednictwem aplikacji konkursowej, przygotowanej przez Polską Organizację Turystyczną pod adresem: https://konkurs.pot.gov.pl


Regulamin konkursu: https://konkurs.pot.gov.pl/regulaminy/pot2022.pdf

Termin zgłoszeń do regionalnego etapu konkursu realizowanego przez Śląską Organizację Turystyczną mija 31 sierpnia 2022 r.

Instrukcja dla instytucji zgłaszających produkty turystyczne:

https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/help/wlasciciel


Oceny produktów turystycznych zgłoszonych do etapu regionalnego konkursu dokona Kapituła powołana przez Śląską Organizację Turystyczną, która spośród zgłoszonych kandydatów, wybierze zgodnie z regulaminem konkursu:
- 3 produkty do etapu ogólnopolskiego,
- spośród 3 wybranych produktów 1 produkt do kategorii Certyfikat Internautów,
- 1 produkt do kategorii Certyfikat Specjalny.
Ponadto Śląska Organizacja Turystyczna ma prawo do zgłoszenia do etapu ogólnopolskiego 1 kandydata do miana Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej – najwyższego tytułu w konkursie.

Od 17 lat Polska Organizacja Turystyczna rekomenduje i wyróżnia najlepsze produkty turystyczne w całej Polsce przyznając Certyfikaty. Atrakcje turystyczne w województwie śląskim nagradzane były wielokrotnie. Na uwagę zasługuje fakt, że Śląskie na przestrzeni wszystkich edycji konkursu otrzymało 4 najważniejsze nagrody dla wyjątkowych atrakcji i Szlaków określane mianem Oskarów polskiej turystyki - Złote Certyfikaty. To najlepszy wynik w kraju! Zobaczcie, które atrakcje ze śląskiego mogą pochwalić się mianem Najlepszego Produktu Turystycznego w latach 2003-2019 a które otrzymały wyróżnienia. Wniosek jest jeden: mamy się czym chwalić!

 

Etap regionalny konkursu wyłoni produkty do etapu ogólnopolskiego organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. 

fot. Lighthouse Media 

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju a nawet za granicą.

- Prestiż, potwierdzenie jakości i promocja miejsc wyjątkowych – Certyfikaty POT nie bez powodu uznawane są za najważniejszą nagrodę w branży. Zachęcam do ubiegania się o to wyróżnienie, ponieważ, jak doskonale pokazują przykłady laureatów poprzednich edycji, stanowi ono olbrzymie wsparcie w rozwoju destynacji i oferty turystycznej naszego kraju – przyznał Prezes POT Rafał Szmytke.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych. O dotychczasowych laureatach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej można przeczytać na Narodowym Portalu Turystycznym: https://certyfikaty.polska.travel/

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  231
Pogoda
Katowice