Wakacje na Szlaku Zabytków Techniki

Data publikacji:
25 Lipiec 2022
Odsłuchaj tekst

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną ofertą wakacyjnych wydarzeń, jakie obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki przygotowały z myślą o najmłodszych odwiedzających:

Częstochowa // Muzeum Górnictwa Rud Żelaza //

Będące oddziałem Muzeum Miejskie w Częstochowie Muzeum zaprasza na zajęcia edukacyjne.  Uczestnicy zwiedzą Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, gdzie dowiedzą się, jak i kiedy powstała ruda żelaza, jak wyglądały pierwsze kopalne i proces wydobycia. Sprawdzą, do czego służyły szybowskaz i tachograf, czym była „ściana”, a czym „smyczenie kibla” czy kopalnia wieloszybikowa. Uzupełnieniem zajęć będą warsztaty konstrukcyjne – zabawa z klockami K’nex.

Terminy: 18.08, godz. 11.00 /uczestnicy indywidualni, koszt 10 zł/, 19.08, godz. 10.30 /grupy zorganizowane, koszt 7 zł/ (Muzeum Górnictwa Rud Żelaza) – Z rudą przez wieki

Szczegóły https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/lato-w-muzeumharmonogram-na-sierpien/

Czerwionka Leszczyny //Familoki //

Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce – Leszczynach zapraszają na ciekawe warsztaty i pokazy! W Programie między innymi:  warsztaty handmade, warsztaty taneczne, warsztaty z robotyki, spektakle teatralne dla najmłodszych, gry i zabawy z animatorami, projekcje filmów edukacyjnych w kopule audiowizualnej, a na zakończenie 23 sierpnia 2022 – zapraszamy na PIKNIK POD CHMURKĄ – w Programie gry i zabawy, dmuchańce, pieczenie kiełbasek!

Szczegóły: http://mokcl.pl/wakacje-z-mok-iem-2022-warsztaty-i-pokazy/

Dąbrowa Górnicza //Kopalnia Ćwiczebna Sztygarka //

Kopalnia Ćwiczebna Muzeum Miejskiego Sztygarka w ramach Akcji Lato zaprasza na Warsztaty: Jak pracował średniowieczny zagłębiowski górnik? Uczestnicy warsztatów poznają warunki i narzędzia pracy średniowiecznych górników!

Terminy:  27.07.22 r. i 28.07.22 r.  Godz. 10.30-12.00, Wiek uczestników: 7+, Wstęp wolny!

Poza wskazanymi terminami data warsztatów będzie ustalana z chętnymi. Liczba uczestników: 5-15 osób na warsztacie. Zapis i szczegółowe informacje: mgabrys@muzeum-dabrowa.pl

Szczegóły: https://muzeum-dabrowa.pl/akcja-lato-2/

 

Zabrze // Sztolnia Królowa Luiza //

A Sztolnia Królowa Luiza zaprasza najmłodszych na podziemną podróż do innego wymiaru! W podziemiach Sztolni, na czas wakacji ukryte jest podziemne Królestwo Craftomani. Wizyta w nieznanym wymiarze to świetny pomysł na niezapomniane spędzenie czasu w rodzinnym gronie! Zapraszamy fanów gier komputerowych i nie tylko!

Terminy: do 31.08.22 r. tel. 32 271 40 77 lub 728 406 128, e-mail: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl

Szczegóły: www.podziemnaprzygoda.pl

 

Katowice //Muzeum Śląskie //

Z kolei w Muzeum Śląskim w przestrzeni edukacyjnej Na Tropie Tomka na najmłodszych czeka wiele twórczych wyzwań. Dzieci mogą poznawać bogate tradycje odległych kultur w przestrzeni pobudzającej zmysły, wspomagającej naturalną pomysłowość i zachęcającej do współpracy ze starszymi. Do wspólnej podróży zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami.

Szczegóły: https://bit.ly/3OmiVBr

 

Świętochłowice //Wieże KWK Polska//

Serdecznie zapraszamy na wakacje z Centrum Kultury Śląskiej. W planach warsztaty, pokazy i wycieczki – m.in. do  Muzeum Powstań Śląskich, rozgłośni radiowej oraz Alpakalandu. Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Ilość miejsc jest ograniczona.

Terminy:

I tydzień 8,10,12 sierpnia – koszt 100 zł ( w tym poczęstunek) Zajęcia odbywać się w godzinach od 8:00 do 13:00, II tydzień 16,18,19 sierpnia – koszt 100 zł ( w tym poczęstunek) Zajęcia odbywać się w godzinach od 8:00 do 13:00

Szczegóły: https://cks.org.pl/ 

 

Serdecznie Zapraszamy! 

 

craftomania

 

mok

 

mok2

AkcjaLato

wakacje

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  65
Pogoda
Katowice