IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – zagłosuj na EKO-zakątek przy Sztolni Królowa Luiza!

Data publikacji:
24 Sierpień 2022
Odsłuchaj tekst

W ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego jednym z projektów jest EKO-zakątek, jaki ma powstać w Parku 12 C Sztolni Królowa Luiza. Mieszkańcy regionu mogą wziąć udział w głosowaniu do 12 września!

Głosowanie rozpoczęło się o północy, odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie www.bo.slaskie.pl   Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 105 zadań dopuszczonych do głosowania.

Jedno z zadań w podregionie 5. (Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze) jest projekt EKOzakątek.

Projekt obejmuje stworzenie ogrodu edukacyjno-ekologicznego na terenie Parku 12C Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, w formie tzw. ogrodu wertykalnego oraz przeprowadzenie związanego z nim cyklu bezpłatnych, rodzinnych eko-warsztatów latem 2023 roku. Ich uczestnicy wezmą udział w angażujących zajęciach edukacyjnych, dowiedzą się wielu ciekawych informacji o ekologicznym trybie życia, stworzą też eko-gadżety na własny użytek, zgodnie z ideą zero waste (np. woskowijki, eko-torby). W ramach warsztatów wspólnie zostanie zbudowany ogród dla motyli i owadów zapylających oraz ogród zielny, uzupełniający instalację wertykalną. EKOzakątek będzie więc, współtworzoną przez mieszkańców regionu, interaktywną przestrzenią społeczno-edukacyjną i rekreacyjną, uzupełniającą ofertę Parku 12C, co dopełni jego edukacyjno-ekologiczny charakter. Park ma charakter otwarty, a wstęp do niego jest bezpłatny.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje 6 punktów – 3 dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach REGIO. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Ważne! Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.

Wyniki głosowania poznamy we wrześniu.

Link:  https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start 

ekozakatek

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  14
Pogoda
Katowice