Ferie 2023 na Szlaku Zabytków Techniki

Data publikacji:
09 Styczeń 2023
Odsłuchaj tekst

Ferie zimowe 2023 zbliżają się wielkimi krokami!  Już w drugiej połowie stycznia pierwsza tura uczniów uda się na międzysemestralny odpoczynek w województwie śląskim. Z tej okazji zapraszamy do zobaczenia co ciekawego będzie działo się na Szlaku Zabytków Techniki. 

 

Zabrze // Sztolnia Królowa Luiza //

Zimowa Szkoła Magii w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu ogłasza nabór na kolejny semestr! Ważne! Oferta skierowana do grup zorganizowanych. Oferta dla małych fanów magii, czarów, tajemniczych postaci i niezwykłych historii. W programie:

- zwiedzanie podziemnych komnat,

- nauka transmutacji,

- magiczna ścieżka sensoryczna,

- nauka rzucania zaklęć,

- studium różdżkarstwa,

- czarodziejskie rękodzieło,

- przejażdżka podziemnym ekspresem,

- turniej ,,złotej kulki".

Semestr zimowy trwa od 16 stycznia do 26 lutego Możecie wysłać maila na:  edukacja@muzeumgornictwa.pl lub po prostu zadzwonić 538 899 220 

Chcesz odwiedzić Zimową Szkołę Magię z rodziną? Możesz być spokojny! Już od stycznia szykujemy dla Was coś magicznego! Więcej informacji już wkrótce. 

 

 

Katowice // Giszowiec //

Zapraszamy na magiczny Giszowiec na akcję "Zima w mieście", która odbywać się będzie w filach Miejskich Domów Kultury. Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 12 lat obejmować będą: gry, zabawy sportowe, warsztaty plastyczne, wyjazd do kina i galerii. Obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc. 

Park Tradycji //Siemianowice Śląskie//

Siemianowicki Park Tradycji w czasie Ferii zaprasza na bezpłatne seansy filmowe, które w ramach Akcji Zima będą wyświetlane w dniach 16-20 stycznia o godzinie 10:00.

 

Cieszyn // Muzeum Drukarstwa //

Ferie na Zamku Cieszyn zapowiadają się bardzo interesująco. Jeden dzień warsztatowy uczestnicy spędzą w naszym Muzeum Drukarstwa w Cieszynie i będą próbować swoich sił jako introligatorzy i drukarze. Inne dni również zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Czekamy na Was.

Młodzi drukarze – Kiedy tak naprawdę wymyślono druk? A kiedy w Cieszynie zaczęto drukować książki? Co zrobić by z kilku kartek tuszu i czcionki powstała książka? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się podczas podróży w drukarski świat z którego weźmiecie ze sobą swoje własne wyroby introligatorskie.

Czas trwania: 16.01. – 20.01.

Godziny: 8:00 – 13:00

Koszt: 50 zł za warsztat / 1 os. lub 200 zł za cały tydzień / 1 os.

Wiek uczestników: 8 – 13 lat

17.01 Wtorek - Młodzi drukarze

Projektowanie własnego notatnika i papeterii

8:00 – Zbiórka przy Jelonku

8:00 - 8:30 – przejście do Muzeum Drukarstwa

8:30 – 10:30 – pierwsza część warsztatów

10:30 – 11:00 – przerwa na posiłek

11:00 – 13:00 – druga część warsztatów

13:00 – zakończenie

Zapisy: mailowo na mrussek@zamekcieszyn.pl, tel. 33 851 08 21 lub osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej na Wzgórzu Zamkowym. Minimalna liczba uczestników warsztatów to 5 osób w przypadku zajęć w dniu 16.01 7 osób.

Katowice // Muzeum Śląskie //

Zachęcamy do spędzenia ferii w Muzeum Śląskim w Katowicach. W dniach 16-29 stycznia 2023 roku zapraszamy do odwiedzenia naszych wystaw stałych i czasowych zarówno grupy półkolonijne, jak i rodziny z dziećmi oraz indywidualnych zwiedzających – każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy zarówno miłośników sztuki czy historii i kultury Górnego Śląska, jak i osoby które chcą bliżej poznać kulturę Głuchych oraz tych, którzy chcą po prostu miło spędzić czas.

Do dyspozycji gości oddajemy 4 wystawy stałe, oraz wystawy czasowe a w weekendy oprowadzania kuratorskie oraz zwiedzania muzeum z przewodnikiem.

Dla rodzin z dziećmi Muzeum przygotowało:

17.01. / wtorek / godz. 11.00 - Feryjne warsztaty rodzinne „Faktury i struktury”, podczas których zainspirowane instalacją Magdaleny Abakanowicz „Bambini” dzieci stworzą swoje własne „rzeźbiarskie” prace z materiałów mieszanych. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Wstęp: 15 zł/dziecko + 1 zł opiekun //

Grupy półkolonijne zapraszamy na warsztaty przygotowane specjalnie z okazji ferii zimowych. W tym roku inspiracją do działań plastycznych będzie instalacja Magdaleny Abakanowicz „Bambini”.

Rezerwacja zajęć telefonicznie (tel. 32 77 99 382) lub mailowo (lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl).

Żarki // Muzeum Rzemiosł Dawnych //

Wszystkich wypoczywających na Jurze zapraszamy na odkrywanie atrakcji w Muzeum Rzemiosł Dawnych w Żarkach. Czekają tu: autentyczne maszyny, urządzenia, eksponaty,  historie o dawnych rzemieślnikach, multimedialne projekcie, interaktywne gry

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  99
Pogoda
Katowice