Konkurs Muzeum okazji 150-lecia urodzin Wojciecha Korfantego

Data publikacji:
04 Maj 2023
Odsłuchaj tekst
Zapraszamy twórców komiksów, rysowników, malarzy, grafików do udziału w konkursie na komiks z okazji 150-lecia urodzin Wojciecha Korfantego
Celem konkursu jest przybliżenie życia i działalności niezwykłego człowieka, jednego z ojców niepodległej Polski – Ślązaka, Polaka i Europejczyka.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace komiksowe wykonane technikami cyfrowymi, graficznymi, rysunkowymi bądź malarskimi, składające się z minimum 2, a maksimum 8 pionowych plansz w formacie A4. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie posiadające zdolność do czynności prawnych. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 1 utwór.
W celu zgłoszenia należy wysłać pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym za pośrednictwem przesyłki pocztowej, poczty elektronicznej lub dostarczyć ją osobiście na adres: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice, z dopiskiem KONKURS na komiks na 150-lecie urodzin Wojciecha Korfantego.
Termin nadsyłania prac upływa 17 sierpnia 2023 roku.
Za pierwsze trzy miejsca przewidziane są nagrody pieniężne.
Ponadto zwycięskie i wyróżnione komiksy zostaną wydane drukiem przez Muzeum Śląskie w towarzyszącej konkursowi publikacji będącej antologią komiksów o Wojciechu Korfantym.
Werdykt jury zostanie ogłoszony na stronie internetowej w terminie do 26 września 2023 r.
korfanty
Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Wyświetlenia:  20
Pogoda
Katowice