Ferie na Szlaku Zabytków Techniki

Data publikacji:
02 Styczeń 2024
Odsłuchaj tekst

Ferie zimowe to zaraz po wakacjach najbardziej wyczekiwany czas dla dzieci i młodzieży.  Wymarzona pogoda uwzględnia dużą ilość śniegu, którym można się bawić godzinami... pod warunkiem, że  jest go pod dostatkiem! Ale nawet jeśli go nie ma - można ten czas spędzić ciekawie i kreatywnie.  Nie pozwólcie sobie na nudę w ferie! Nawet jeśli nie macie możliwości skorzystania ze stoków, lodowiska czy sanek za domem, na Szlaku Zabytków Techniki możecie spędzić naprawdę wyjątkowe ferie!

Podczas ferii w obiektach znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki czeka na Was wiele interesujących spotkań, wycieczek, mile spędzonego czasu, a przy tym macie możliwość rozwijania i pogłębiania swojego hobby. Spędźcie ten czas kreatywnie i znajdźcie odpowiedni moment na coś, na co na co dzień nie macie czasu!

 

Chorzów // Muzeum Hutnictwa // 29 stycznia do 11 lutego

Nudne ferie w mieście? Nic bardziej mylnego!  Hutastyczne Ferie w Muzeum Hutnictwa czekają! Będzie kreatywnie i zaskakująco! Hutę zobaczycie w zupełnie innej – bajkowej – odsłonie. Gdzieś tam pod grubą warstwą śniegu tli się przecież ogień… W programie:

Feeria zimowych barw – warsztat plastyczny z zacięciem urbanistycznym

Światełko na hucie – warsztat plastyczny z wykorzystaniem technik mozaikowych

Taśka z hutniczą iskrą – warsztaty tworzenia ognistych toreb

Przetopek na tropie – zwiedzanie połączone z fabularyzowaną grą przygodową

Jak feniks z popiołów – warsztaty upcyklingu ubrań i butów

Monopol na hutę. Zostań projektantem gry hutniczej – warsztaty tworzenia planszówek

Huta od kuchni – oprowadzanie tematyczne połączone z warsztatem tworzenia zeszytu na przepisy

Szczegóły oferty: https://muzeumhutnictwa.pl/

 

Częstochowa // Muzeum Górnictwa Rud Żelaza // 29 stycznia – 9 lutego

Ferie 2024 w Muzeum Częstochowskim? Oczywiście! Muzeum czeka na Was  od 29 stycznia do 9 lutego 2024.  Zapraszamy dzieci i młodzież – Solo i w grupach  – na spotkania w czasie ferii zimowych! Poruszymy tematy z archeologii, etnografii, historii, sztuki, przyrody, ekologii oraz techniki – u nas każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego!

https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/ferie-2024-w-muzeum-czestochowskim29-stycznia-9-lutego-2024/    

 

Katowice // Muzeum Śląskie // od 30 stycznia 

Zapraszamy również  do zapisów na półkolonie w Muzeum Śląskim. W ramach zajęć feryjnych proponujemy warsztaty dla grup półkolonijnych, które odbywać się będą od wtorku do piątku. Będą one miały lekką, wypoczynkową formułę. Nie są nastawione na przekaz konkretnej wiedzy, ale miłe spędzenie wolnego czasu, operują metodą edukowania poprzez zabawę i ekspresję twórczą. Obowiązują zapisy.

https://muzeumslaskie.pl/wydarzenia/   

 

Rybnik // Zabytkowa Kopalnia Ignacy //  29 stycznia  - 2 luty

Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na półkolonie z Zabytkową Kopalnią Ignacy w terminie 29.01 - 2.02. W programie m.in. wycieczki po Szlaku Zabytków: odwiedzicie - Sztolnię Królowa Luiza, Bajkę Pana Kleksa w Katowicach, czy Ogród Botaniczno-Zoologiczny w Sosnowcu.   Cena: 380zł / osoba. Bilety do nabycia od 4 stycznia wyłącznie stacjonarnie w Zabytkowej Kopalni Ignacy.

https://www.kopalniaignacy.pl/aktualnosci/polkolonie-ferie-zimowe-2024/

 

Siemianowice Śląskie // Park Tradycji // 29 stycznia - 9 lutego

Park Tradycji zaprasza do aktywnego uczestnictwa w akcji Zima. Podczas 2 tygodni ferii, od poniedziałku do piątku o godz. 11.00 proponujemy KINO DLA DZIECI (filmy animowane), a w godzinach 10.00 – 15.00 - POKÓJ DO SŁUCHANIA (czytane bajki dla dzieci autorstwa m.in. pracowników SCK).

W dniach 29-31 stycznia w godz. 13:00 – 15:00 - DZIECIAKI DAJĄ GŁOS – warsztaty z dubbingowania i aktorstwa. Wymagane wcześniejsze zapisy, liczba miejsc ograniczona (15 osób, min. wiek: 8 lat). Prowadzenie Monika Szomko.

1 lutego - ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI – godz.: po projekcji filmowej – prelekcja/zajęcia dla dzieci (min. wiek: 6 lat). Sala widowiskowa, bez zapisów, chętni zostają w sali kinowej.

2 lutego – ESCAPE ROOM DLA DZIECI – w godz. 10.00 – 15.00, udział dzieci wraz z opiekunami. Czas trwania ok 15 min.

Wejścia co 20 min.

7-8 lutego, godz. 13.00-14.30 - JESTEM PREZENTEREM – dwudniowe warsztaty dziennikarskie z występowania przed kamerą, realizacji materiałów tv, prowadzenia programów tv. Prowadzenie:  Marek Omelan. Wymagane wcześniejsze zapisy, liczba miejsc ograniczona (minimum 15 osób).

Zapisy - tel. 32/7652740

https://www.siemck.pl/miejsce/sck-park-tradycji/

 

Zabrze // Sztolnia Królowa Luiza // 15 stycznia do 25 lutego

15 stycznia rusza Zimowa Szkoła Magii! Nadszedł czas na kolejny semestr w cieszącej się dużą popularnością Zimowej Szkole Magii!  Wracamy do szkoły ukrytej w podziemiach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To tutaj ukryci przed światem zwykłych ludzi będziemy się szkolić i dobrze bawić! Możecie przyjechać zarówno w rodzinnym gronie, jak i w grupie zorganizowanej!

 

W czasie zwiedzania w Zimowej Szkole Magii:

  •  odwiedzicie podziemny, zakazany las – kto wie co tam na Was czeka,
  • spróbujecie dostać się do magicznego skarbca CarboBanku – chociaż jak wiadomo nie jest to łatwe,
  •  to czas, kiedy każdy z Was odkryje wreszcie swojego zwierzęcego patrona, jak myślicie co nim będzie?
  • nowe umiejętności są na wyciągnięcie ręki – część z Was będzie się doszkalać w lataniu na miotle, a Ci nowi dopiero rozpoczną przygodę z lataniem,
  • wreszcie na koniec wybierzemy się na niezwykłe zwiedzanie podziemnego świata Sztolni Królowa Luiza i sprawdzimy jak dobrze jesteście w zrobieniu czegoś z niczego

www.podziemnaprzygoda.pl

 

Żarki // Muzeum Rzemiosł Dawnych // 13 stycznia do 25 lutego

Ferie zimowe w Żarkach? Na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej znajduje się położone przy żareckich jarmarku nowoczesne Muzeum.   Atrakcje czekają w nim od 13 stycznia do 25 lutego 2024. Szykujcie się na mnóstwo atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup zorganizowanych! Rezerwujcie terminy i wybierajcie, co lubicie!

https://www.muzeumzarki.pl/

 

Kiedy ferie?

 

Wszystkim niewtajemniczonym  – przypominamy:

Jako pierwsi odpoczną od szkoły uczniowie województwa: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskie. Zgodnie z rozporządzeniem MEN uczniowie z tych rejonów rozpoczną ferie 15 stycznia 2024 r. a zakończą 28 stycznia. 

Po nich, na ferie pojadą uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ich ferie zaplanowane są na 22 stycznia – 4 lutego 2024 r.

Następni w tym roku cieszyć się będą z odpoczynku - od 29 stycznia do 11 lutego  - uczniowie ze szkół w województwie: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

Ostatni na ferie zimowe udadzą się  uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ich zimowy wypoczynek zacznie się 12 lutego i potrwa do 25 lutego.

 

 

 

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  179
Pogoda
Katowice