15 lat razem – motywem INDUSTRIADY 2024. To już 01 czerwca

Data publikacji:
04 Marzec 2024
Odsłuchaj tekst

Datę tegorocznej INDUSTRIADY już znamy – będziemy świętować po raz 15.  – 1 czerwca. Do tej pory podczas pomarańczowego święta bawiło się na niej już blisko 950 tysięcy uczestników. W tym roku czekamy na milionowego INDUSTRIADOWICZA i świętujemy – 15 lat razem!

Już widać nadchodzącą wiosnę i, jak co roku dużymi krokami, zbliża się największe święto Szlaku Zabytków Techniki i największy, jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w tej części Europy.

Tym razem jest to już piętnasta edycja INDUSTRIADY, którą możemy wspólnie świętować nie tylko z pasjonatami techniki, historii i dziedzictwa przemysłowego, ale z każdym mieszkańcem naszego regionu – a tak właściwie całej Polski i Europy – bowiem z roku na rok przybywa gości z zagranicy!

Od początku łączyły nas przemysłowe historie, które od trzeciej edycji opowiadane były wokół wspólnie wypracowywanego przez obiekty znajdujące się na Szlaku motywu przewodniego. Zaczynaliśmy od ŚWIATŁA. Następnie poprzez szeroko rozumianą ENERGIĘ, wartko płynącą WODĘ i twórczą PRACĘ, opowiadaliśmy PRZEMYSŁOWE LEGENDY. W RYTMIE MASZYNY pokazywaliśmy, że INDUSTRIA JEST KOBIETĄ. Wspólnie przygotowywaliśmy się na INDU-BAL. Dostrzegaliśmy NATURĘ W PRZEMYŚLE i pokazywaliśmy, że TECHNIKA. TO WAS ZASKOCZY! Potem nastąpił PO SZYCHCIE. CZAS NA FAJRANT! Ostatnia święto – w 2023 roku wypełniła SZTUKA PRZEMYSŁU.

Podczas tych lat wspólnego świętowania i promowania kultury i dziedzictwa przemysłowego, w 29 miastach zorganizowanych zostało już około 5 tysięcy wydarzeń przygotowanych w 46 obiektach (rekord z ubiegłego roku!). Dzięki tym działaniom do tej pory zaraziliśmy pomarańczową industriadową energią prawie 950 tysięcy uczestników! W tym roku czas, by powitać na święcie milionowego INDUSTRIADOWICZA! 

 15 LAT RAZEM - To właśnie ten czas, by podkreślić szlakową wspólnotę, która łączy obecnie aż 42 historyczne obiekty na mapie województwa śląskiego. Będziemy świętować i do tego wspólnego świętowania już dziś zapraszamy każdego.

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało na: industriada@muzeumgórnictwa.pl lub szlak@muzeumgornictwa.pl

szlak

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  58
Pogoda
Katowice