Strony internetowe INDUSTRIADY i Szlaku Zabytków Techniki w wersji lajt na telefon komórkowy.

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst

Konkurs skanuj fotokody - wygrywaj nagrody

„Technika zbliża ludzi” to hasło tegorocznej Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki Województw Śląskiego, odbywającego się 11 czerwca. W programie imprezy ponad 150 wydarzeń i atrakcji m.in. koncerty, wystawy, opera i gry miejskie odbywające się postindustrialnej przestrzeni obiektów na Szlaku Zabytków Techniki.

Wszystko wokół nas się zmienia i modernizuje, także Śląskie idzie z duchem czasu. Według najnowszych sondaży co piąty Polak korzysta z Internetu za pomocą urządzenia mobilnego. Dlatego teraz Szlak Zabytków Techniki i INDUSTRIADA będą dostępne także z poziomu telefonu komórkowego! Wszystko po to, aby dostosować się do potrzeb odwiedzających region śląski turystów.
Wersja lajt strony Industriady i Szlaku Zabytków Techniki została przygotowana tak, aby ułatwić dostęp do informacji każdemu posiadaczowi mobilnego urządzenia z dostępem do Internetu. Wpisując adres www.industriada.pl czy www.zabytkitechnik.pl w przeglądarce internetowej telefonu automatycznie zostajemy przeniesieni do specjalnej strony w wersji lajt. Łatwa i szybka nawigacja pozwala w jednej chwili odnaleźć obiekt na szlaku, informacje o zabytku, lokalizację na mapie google, czy interesujące nas wydarzenie. Funkcja „click to call” sprawia, że wszystkie numery telefonów są aktywne – tzn. po naciśnięciu jednego przycisku łączymy się z działem informacji czy kasą biletową. Strona wyposażona jest również w funkcję geolokalizacji, która (dla telefonów typu Iphone, Android, BlackBerry) pokazuje nam odległość do najbliższego zabytku. Funkcja ta z pewnością przyda się każdemu turyście na szlaku.Największym jednak plusem jest to, że użytkownik nie musi mieć smartfona czy i-Phone. Każdy kto posiada telefon z dostępem do Internetu może korzystać z serwisu. Strona automatycznie wykryje aparat i odpowiednio dostosuje wszystkie parametry strony zapewniając wygodną nawigację i łatwe korzystanie ze serwisu.Już dziś, przy okazji Industriady, wszystkie reklamy prasowe (Gazeta Wyborcza Katowice i Częstochowa, Dziennik Zachodni, Fakt Katowice) zostały wyposażone w fotokody, które po „zeskanowaniu” automatycznie otwierają stronę lajt. Ponadto na Industriadę, 11 czerwca, wszystkie obiekty na Szlaku Zabytków Techniki zostaną wyposażone w tablice informacyjne  z fotokodem. Fotokod znajdzie się także na wydawnictwach i materiałach promocyjnych.


Dla wszystkich skanujących fotokody został przygotowany również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Skanuj fotokody – wygrywaj nagrody! J . Szczegóły konkursu dostępne na stronie „Lajt”.By skutecznie korzystać z fotokodów, telefon musi mieć wbudowany aparat fotograficzny oraz zainstalowaną aplikację czytającą fotokody. Jeśli jeszcze takiej aplikacji nie posiadamy możemy ją darmowo ściągnąć ze specjalnie przygotowanej strony www.odkoduj.com . Po uruchomieniu aplikacji wszystko co należy zrobić to „zeskanować” fotokod. Reszta dzieje się już sama – uruchamia się strona lajt.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice