Uroczystości w ramach

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst
1 października 2006 roku na stacji kolejowej w Rybniku odbędą się uroczystości organizowane przez Grupę PKP S.A.Od godz. 13.30 swoje podwoje dla zwiedzających otworzy „Lokomotywownia w Rybniku”. Dzień Otwarty Lokomotywowni połączony będzie z prezentacją taboru PKP. Ponadto wszyscy będa mogli uczestniczyć w bezpłatnym przejeździe pociągów specjalnych przy trakcji parowej, które w tym dniu pojadą historyczną linią. Podróżni na pamiątkę otrzymają jubileuszowy bilet od drużyny konduktorskiej. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów „Retro” zostanie podany na plakatach, które będą rozwieszone na dworcach kolejowych i na stronach internetowych.
  1. Pociąg RETRO z Katowic (odjazd 12.10), przyjazd do Rybnika 13.50
  2. Pociąg RETRO z Czechowic Dziedzic (odjazd 12.12), przyjazd do Rybnika 13.50
  3. Pociąg RETRO z Raciborza (odjazd 11.55), przyjazd do Rybnika 13.37
  4. Ponadto przewidziano dodatkowy przejazd pociągu RETRO w relacji Rybnik-Sumina-Rybnik - odjazd z Rybnika o godz. 14.10.
Wszystkich przywitają górnicze orkiestry dęte z KW S.A. Oddział KWK Chwałowice, Oddział KWK Jankowice oraz Oddział Rydułtowy-Anna Ruch I, a przed dworcem na parkingu od godz. 13.00 do godz. 19.00 odbędzie się festyn zorganizowany przez Rybnickie Centrum Kultury. Wystapią: zespół „KArlik”, Zespół Tańca Ludowego „Przygoda”, Orkiestry Dęte KWK Chwałowice i KWK Jankowice oraz Kabaret „Masztalscy”. Przewidziano również konkursy dla dzieci.
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Pogoda
Katowice