Zimowa zadymka na Rosbance

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst
Pod tą nazwa kryje się ostatnia już w tym roku okazja do spędzenia dnia wolnego z koleją wąskotorową. 12 grudnia br. (niedziela), Stowarzyszenie Górnosląskich Kolei Wąskotorowych zaprasza na stację Bytom Karb Wąskotorowy przy ul. Reja w Bytomiu, gdzie bez względu na pogodę, gwarantuje dobrą zabawę i ciepłą, mimo temperatury, atmosferę.Program imprezy:

1.Od godziny 12:00 do 15:30 zapraszamy na śnieżny plener fotograficzny na stacji Bytom Karb Wąsk. W zimowej scenerii będzie można sfotografować specjalnie zestawione na tą okazję składy pociągów:


◦Klasyczny pociąg towarowy z lat 80./90. z lokomotowywą Lxd2 i węglarkami Wddxhp
◦Skład towarowy z parowozem Las i różnorodnym garniturem wagonów towarowych
◦Skład przemysłowy z maszyną Wls75 i kolebami cegielnianymi


Ponadto na stacji będzie można obejrzeć: parowóz Tw47, wagon motorowy MBd1, drezynę spalinową Wmc. Wszystko to odbędzie się na tle zaśnieżonych zabudowań stacji powstałej już w 1853 roku, nad którą góruje monumentalna Elektrociepłownia Szombierki.

2.Przeprowadzimy dla Was konkurs z nagrodami. Do wygrania gadżety związane z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi. Nie będzie łatwo, gdyż w ramach "trójboju kolejowego" będzie trzeba wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, a będą to następujące dyscypliny:
■Rzut płozą hamulcową na odległość - wygrywa, kto dalej dorzuci!
■Podnoszenie zestawu kołowego - wygrywa kto podniesie więcej razy!
■Pchnięcie rolką - wygrywa, kto najdalej pchnie wózek torowy!
3.Będzie można podszkolić się z prowadzenia lokomotywy w warunkach zimowych - co prawda 30-tonowym kolosem nie da się driftować, ale i tak będzie fajnie!

4.W okolicach godziny 16 zapraszamy na seans filmu "Człowiek na torze" (1957 r.) w reżyserii Andrzeja Munka. Ten trzymający w napięciu dramat, rozgrywający się w kolejowej scenerii jest swoistym rozliczeniem z epoką bezpardonowej rywalizacji w pracy w latach 50. XX wieku. Film zrealizowany bez socjalistycznego zadęcia ukazuje dramaty ludzi oddanych swojej pracy nierzadko kosztem swoich współpracowników. Choć czasy stachanowców już dawno minęły, fabułę filmu można by bez problemu osadzić w dzisiejszych czasach. Dodatkowym powodem, dla którego warto zobaczyć ten obraz jest niezapomniana pierwszoplanowa rola Kazimierza Opalińskiego, który wcielił sie w postać maszynisty Orzechowskiego.Film będzie można obejrzeć w... wagonie kinowym! Nie jest to multipleks, więc ilość miejsc siedzących będzie ograniczona - prosimy o wcześniejsze rezerwacje (patrz niżej). Odjazd o 15.30 z Bytomia Karbia i o 16.00 z Bytomia Głównego!

5.Choć zimowej aury nie będzie ocieplał czynny parowóz, zimno nie będzie! Na podgrzanie atmosfery dla wszystkim naszym Gościom proponujemy gorące napoje przy koksiaku i ognisku.

6.Na stację Bytom Karb będzie można dostać się bezpłatnymi pociągami ze stacji Bytom Wąsk. przy ul. Zabrzańskiej (w centrum Bytomia) kursującymi wg następującego rozkładu jazdy:
Bytom Wąsk. ⇒ Bytom Karb Wąsk.
12.00 ⇒ 12.10
14.00 ⇒ 14.10
16.00 ⇒ ok.17.30 (projekcja filmu - wymagana rezerwacja)
Bytom Karb Wąsk. ⇒ Bytom Wąsk.
13.30 ⇒ 13.40
15.30 ⇒ 15.40
Pociągi będą bezpłatne, oświetlone i ogrzewane!
Rezerwacja miejsc w wagonie kinowym
Osoby odpowiedzialne za przyjmowanie rezerwacji:

•Kamil - tel. 0/513 560 894 i mailowo: kino@sgkw.eu
•Marcin - kolejkowe gg: 31183487
Sprzedaż gadżetów i wydawanie napojów w brankardzie: na torze 17 przy ognisku.


Zapraszamy do odwiedzienia GKW!!

Więcej informacji:GKW Bytom
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Pogoda
Katowice