Odliczanie do INDUSTRIADY 2011 rozpoczęte

Autor:
rafal
Data publikacji:
17 Październik 2013
Odsłuchaj tekst
INDUSTRIADA 2011 odbędzie się w sobotę 11 czerwca, w 34 obiektach zlokalizowanych w 24 miastach województwa śląskiego. Start o godz. 8:00 rano.INDUSTRIADA 2011 to między innymi:•ponad 350 godzin wydarzeń i atrakcji,
•150 imprez do wyboru,
•28 koncertów,
•10 specjalnie przygotowanych wystaw,
•1 opera komiczna - „Don Pasquale" Gaetano Donizettiego,
•pierwszy w regionie koncert symultaniczny „Na trzy kopalniane szyby",
•4 biegi plenerowe,
•4 „Generatory pozytywnej energii",
•2 gry miejskie - na 10 km kwadratowych powierzchni!
•2 pokazy sztucznych ogni,
•14 bezpłatnych autobusów łączących wybrane obiekty,
•6 miejsc, w których tworzone będą nowe „zoboty",
•nieskończona ilość pozytywnej energii.

Samorząd województwa śląskiego na przygotowanie INDUSTRIADY przeznaczył kwotę 2,5 mln zł, z czego 400 tys. zł wyasygnowano na dofinansowanie imprez w obiektach. Dodatkowe środki finansowe przeznaczyły poszczególne samorządy lokalne oraz obiekty uczestniczące w Święcie Szlaku.

W przygotowanie akcji zaangażowany jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (główny koordynator przedsięwzięcia), zarządy i właściciele obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki, samorządy lokalne, stowarzyszenia oraz wiele innych. W tym roku INDUSTRIADA ma dwóch partnerów: Metropolię „Silesia" organizującą w dniu imprezy bezpłatny transport autobusowy między wybranymi obiektami oraz Discovery Channel, które zaangażowane jest zarówno w promocję Święta, jak uatrakcyjnienie jego programu.
Szczegóły imprezy zamieszczono na stronie www.industriada.pl
Discovery Channel na dzień INDUSTRIADY przygotowało wydarzenie „Generator pozytywnej energii". W czterech miastach regionu: Częstochowie, Gliwicach, Katowicach oraz Zabrzu uruchomione zostaną specjalne ruchome instalacje rowerowe umożliwiające wytwarzanie energii. Miejscowości te walczyć będą między sobą o statuetkę Złotego Kwanta za największą ilość pozytywnej energii wygenerowanej przez mieszkańców w dniu INDUSTRIADY.
Wyprodukowane zostały także dwa 70-sekundowe spoty reklamowe, które emitowane są na różnych kanałach tej stacji telewizyjnej (342 emisje). W przygotowanych spotach zapraszających na INDUSTRIADĘ widzowie z całej Polski zobaczyć będą mogli perły śląskiej techniki: maszynę parową w Szybie „Carnall" w Skansenie Górniczym Królowa „Luiza" w Zabrzu, Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido" w Zabrzu oraz Tyskie Browarium i Muzeum Browaru Żywiec.
Górnośląski Związek Metropolitalny w dniu INDUSTRIADY 2011 zapewni bezpłatny transport autokarami i mikrobusami (także przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych) między 18 obiektami na terenie 10 miast należących do Metropolii „Silesia", biorącymi udział w Święcie Szlaku. Stworzone zostaną dwie pętle między wybranymi obiektami, z jednym węzłem przesiadkowym w centrum Katowic. Ruch autobusowy będzie się odbywał od godz. 10:00 do 01:00.
INDUSTRIADA to Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, unikatowej w skali kraju trasy turystyki przemysłowej. To jednodniowy festiwal prezentujący bogate dziedzictwo industrialne regionu. INDUSTRIADA jest organizowana już po raz drugi. Jej pierwsza edycja miała miejsce w roku ubiegłym. W jednym dniu zabytki techniki odwiedziło blisko 29 tys. uczestników.
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  2
Pogoda
Katowice