INDUSTRIADA 2015 podsumowana

Data publikacji:
25 Czerwiec 2015
Odsłuchaj tekst

Aż 80 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznej INDUSTRIADZIE, a ci, którzy wybrali darmowy transport Kolejami Śląskimi, pokonali w sumie odległość równą pięciu podróżom dookoła świata. Ta edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki była dłuższa, z większą ilością wydarzeń i wyjątkowa pod wieloma względami. Przygotowywało ją prawie 4.000 osób. 

INDUSTRIADA po raz pierwszy w tym roku była dłuższa. Główną część programu zaplanowano jak zwykle na drugą sobotę czerwca, ale już w piątek wieczorem w sześciu zabytkach techniki rozpoczął się „rozruch maszyn”. Organizatorzy chcieli w ten sposób odpowiedzieć na głosy tych, którym jeden dzień świętowania nie wystarczał i jednocześnie dać okazję do uczestniczenia w wydarzeniu zupełnie nowej grupie odbiorców. Udało się. Rozgrzewające się maszyny przyciągnęły 3 000 industriadowiczów, a pewnie byłoby ich więcej gdyby nie ograniczona pojemność przestrzeni, w jakich odbywały się piątkowe imprezy. Na Industrial Rave w katowickiej Walcowni Cynku mogło wejść pięćset osób, podczas gdy chętnych było znacznie więcej. Podobnie było i w innych obiektach. Bilety na wszystkie imprezy w tym dniu zostały wyprzedane. 

Święto Szlaku Zabytków Techniki to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne. W tym roku odbywało się w 42 obiektach w 27 miastach województwa, a w przygotowanie całości zaangażowanych były 3 832 osoby i prawie 450 podmiotów. Dwa z nich sami organizatorzy postanowili szczególnie wyróżnić. Statuetkę dla najbardziej zaangażowanego przedsiębiorcy otrzymało Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o. o. Uhonorowano także najaktywniejszy samorząd. Nagrodę przyznano Urzędowi Miasta Świętochłowice. Motywem przewodnim tegorocznej INDUSTRIADY była praca. Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu Samorządu Miasta Świętochłowice oraz Przedsiębiorstwa Górniczego DEMEX Sp. z o. o. motyw ten nabrał jeszcze jednego znaczenia, a INDUSTRIADA w Szybie Maciej i przy wieżach wyciągowych KWK Polska dobitnie zaprezentowała, jak w twórczy sposób powinno być wykorzystywane dziedzictwo i jak w oparciu o tradycję opowiadać o teraźniejszości.

 

Za to, że udowodniliście, że łączą nas przemysłowe historie serdecznie dziękujemy!

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice