Muzeum Browaru Żywiec otwarte po modernizacji

Data publikacji:
06 Październik 2016
Odsłuchaj tekst

Z dniem 4 października 2016 roku zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec po ponad półrocznej modernizacji. Wierzymy, że muzeum w swojej nowej odsłonie dostarczy Państwu miłych wrażeń. Zapraszamy!

Rewitalizacja Muzeum przyniosła szereg zmian. Odnowiono większość pomieszczeń muzeum i postawiono na jeszcze większą multimedialność.

W naszym muzeum możesz dotykać, fotografować i smakować. Po dawce ciekawych historii można przekonać się o umiejętnościach piwowarów z Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej degustując piwo prosto z browaru. Warto także odpocząć przy ławach Piwiarni Żywieckiej podziwiając wspaniałą architekturę budynków z XIX wieku.

Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru. Jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Rocznie Muzeum zwiedza blisko 100 tysięcy gości z Polski innych krajów.

Arcyksiążęcy Browar w Żywcu obchodzi w tym roku 160-lecie istnienia. W 1856 r. arcyksiążę Albrecht Fryderyk Habsburg zrealizował swoje wielkie marzenie i na wzgórzach żywieckich zbudował browar spełniający najwyższe wymagania. Czyste powietrze, tonące w zieleni otoczenie, krystalicznie czysta woda z górskiego strumienia – to właśnie naturalne walory Żywca dały impuls do powstania browaru. A pasja i kunszt pierwszych browarników dały podwaliny kultywowanej do dziś Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej.

Źródło: Muzeum Browaru Żywiec

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  46
Pogoda
Katowice