Otwarty konkurs ofert na zadania publiczne w dziedzinie wzmacniania współpracy sieciowej na SZT

Data publikacji:
13 Kwiecień 2017
Odsłuchaj tekst

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie wzmacniania współpracy sieciowej na Szlaku Zabytków Techniki w 2017 r.

Celem konkursu jest wsparcie działań realizowanych przez organizacje pozarządowe, wzmacniających współpracę w ramach sieci Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. Działania te muszą się odbywać w co najmniej dwóch obiektach należących do Szlaku.


Przewidziane są dwie edycje konkursu. Termin składania wniosków w pierwszej upływa 8 maja. Druga edycja odbędzie się, o ile po pierwszej pozostaną wolne środki – w takim wypadku nabór do niej potrwa do 4 sierpnia. Na dofinansowanie mogą liczyć wyłącznie projekty, które wpisywać będą sięw linie narracyjne Szlaku, którymi są: życie i los robotników, sukcesy i tragedie twórców przemysłowego regionu, nowe życie obiektów poprzemysłowych oraz miasto-maszyna.Na realizację konkursu Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę 70 000 zł.


- Szlak Zabytków Techniki to autentyczne i różnorodne obiekty kultury przemysłowej połączone w sieć. Bardzo ważna dla jej atrakcyjności jest bogata i różnorodna oferta. Ogłoszony konkurs służy poszukiwaniu nowych dróg dotarcia do odwiedzających i zainteresowania ich naszym dziedzictwem. Przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje ten konkurs, był w minionym roku Srebrny Pociąg: jesienią blisko 1000 osób wsiadło w pociąg Kolei Śląskich, przesiadło się na bytomską wąskotorówkę i zwiedziłopodziemia tarnogórskiej kopalni . Ich entuzjastyczne opinie przekonują, że zabytki techniki to fascynująca propozycja na weekend dla całej rodziny – mówi dr inż. arch. Henryk Mercik, Członek Zarządu Województwa Śląskiego.


Szczegóły konkursu i niezbędne dokumenty znajdują się na stronie: http://slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=42&id=810&id_menu=645

Źródło: Arch. UMWŚL

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Pogoda
Katowice