22.09. Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopcem w Stacji Biblioteka

Miejscowość:
Ruda Śląska
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopcem, który promował będzie swoją najnowszą książkę "Plon".

Kilka słów o autorze:

Grzegorz KOPIEC - Szczęśliwy mąż Arletty i dumny ojciec Kordiana, Cypriana i Oriany. Autor powieści „Plon” (2023), „Eksperyment” (2021) i „Czas pokuty” (2019) oraz zbioru „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane” (2015). Urodzony w 1982 roku, wychowany i nadal mieszkający w Lublińcu na Śląsku. Absolwent Politechniki Częstochowskiej – Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Pracuje w zawodzie, zajmując się szeroko pojętą informatyką. Miłośnik prozy Edgara Allana Poe, Stephena Kinga i Jacka Ketchuma. W wolnym czasie wsłuchuje się w brzmienia dobrego polskiego hip-hopu. Uhonorowany Nagrodą Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury.

O czym jest "Plon"?

Spokojne życie sześcioosobowej rodziny nagle zmienia się w koszmar. Pochłaniająca bez reszty powieść z pogranicza thrillera i grozy. Wraz z wkroczeniem w pełnoletność, Krzysztof, najstarsze z dzieci Wojtalów, umiera w niejasnych okolicznościach. Nikt początkowo nie dostrzega w tym zdarzeniu wiszącego nad rodziną fatum, jednakże kiedy rok później ginie kolejne dziecko, i to również w dniu swoich osiemnastych urodzin, nie ma już wątpliwości, że ktoś celowo pozbawia życia członków tej rodziny. Co więcej, okazuje się, że morderstwa w jakiś sposób przypominają okoliczności, w jakich ojciec rodzeństwa, Jerzy Wojtala, otarł się o śmierć. Lecz pozostała jeszcze dwójka dzieci i Jerzy wie, że musi rozliczyć się z przeszłością, jeśli chce ich ocalić. Tymczasem wydaje się, że pojawiające się znaki świadczą o tym, że zbrodnia, którą popełnił w młodości, nie uległa przedawnieniu, a jej ofiara postanowiła ukarać Wojtalę i zebrać śmiertelny plon.

Spotkanie poprowadzi Zuza Wrona, w czytelniczym świecie znana jako @littlesuzann . Urodzona z książką w ręku. Dumna Ślizgonka, po tych wszystkich latach.   Na co dzień manager firmy IT, a wieczorami zawodowy mól książkowy. Najchętniej sięga po szeroko rozumianą grozę. W wolnych chwilach, tych od czytania, spędza aktywnie czas, podróżuje i robi zdjęcia.

Wstęp bezpłatny!

Możliwość rezerwacji miejsc pod nr tel. 32 2420586 wew. 33.

plon

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  9
Lokalizacja:

Ul. Dworcowa 33
41-709 Ruda Śląska
Gmina: Ruda Śląska
Powiat: Ruda Śląska


Region turystyczny: 
Śląsk, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Stacja Biblioteka MBP w Rudzie Śląskiej
Ruda Śląska, Dworcowa 33
Data wydarzenia: 
22/09/2023
Kontakt:
Telefon: +48 322 420 586

Strona internetowa: https://stacjabiblioteka.r-sl.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Imprezy turystyczne, Inne
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX