Punkt Informacji Turystycznej w Strumieniu

Miejscowość:
Strumień
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Punkt Informacji Turystycznej mieści się w jednej z zabytkowych kamienic Rynku w Strumieniu. Jest to miejsce, gdzie można otrzymać materiały informacyjne na temat atrakcji turystycznych, kulturalnych, a także bazy noclegowej i gastronomicznej gminy i okolic. Punkt posiada ozdobną pieczątkę potwierdzającą pobyt w „Żabim Kraju”, co stanowi nie lada gratkę dla prawdziwych turystów. W pomieszczeniu zainstalowano również infokiosk – interaktywny punkt informacyjny, a gminne atrakcje turystyczne zyskały w terenie drogowe oznakowanie. W strumieńskim punkcie, podobnie jak w każdym innym na terenie całego Śląska, można otrzymać także informacje o atrakcjach turystycznych z innych regionów kraju. Miejsce na bieżąco uzupełniane jest o materiały informacyjno-promocyjne, bowiem foldery, przewodniki, ulotki i mapy dostarcza Śląska Organizacja Turystyczna, Euroregion - Śląsk Cieszyński, Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Urząd Miejski w Strumieniu.

Co warto zobaczyć ?

- Zabytkowy układ Rynku z Ratuszem z 1628 roku - najstarszy na Śląsku

- Sanktuarium Św. Barbary

- Kamieniczki z XVII w. w Rynku z płaskorzeźbami i mansardowymi dachami w stylu morawsko-śląskim

- Park z Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu oraz fontanną solankową

  i wiele, wiele innych atrakcji .....zapraszamy do "Żabiego Kraju"

Dla amatorów historii, zagadek, tajemnic...polecamy quest historyczny

 pt. "Po Strumieniu żabim skokiem" do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej

Tu również otrzymasz najnowszą mapę gminy Strumień i Chybie.

 

 

 

Z A P R A S Z A M Y !

 

 

Ilość gwiazdek: 1

 

 

 

Wyświetlenia:  17
Lokalizacja:

Ul. Rynek 2
43-246 Strumień
Gmina: Strumień


Region turystyczny: 
Beskidy i Śląsk Cieszyński, Śląsk Cieszyński
Kategoria: 
Informacja turystyczna

Kontakt:
Telefon: +48 338 570 048


Dostępność Całoroczny Strumień to jedno z najmniejszych miast województwa śląskiego z najstarszym na rynku. Ze względu na obecność licznych stawów i akwenów wodnych oraz rzekę Wisłę - gmina nazywana Żabim Krajem", a maskotką jest sympatyczna żabka o imieniu "Gratka" Punkt Informacji Turystycznej w Strumieniu czynny w sezonie: (kwiecień - wrzesień) od wtorku do soboty w godzinach: 9.00 - 13.00 W niedziele, poniedziałki oraz święta - nieczynny Poza sezonem: (październik - marzec) od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 - 13.00 W soboty, niedziele oraz święta - nieczynny! U W A G A ! W dniu: 04 maja br. Informacja Turystyczna w Strumieniu - jest nieczynna!!! Za utrudnienia - serdecznie przepraszamy !!! Zapraszamy ponownie 05 maja br. (środa)
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Trasa narciarska
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
W pobliżu
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Strumień
0.01 km
Strumień
0.32 km
Wisła Mała
3.05 km
Gastronomia w pobliżu
Strumień
0.19 km
Wisła Mała
2.96 km
Chybie
5.26 km
Pawłowice
5.38 km
Skoczów
5.42 km
Wydarzenia w pobliżu
Pruchna
2020-09-08
0.07 km
W Galerii Pod Ratuszem rozpoczęła się wystawa przygotowana przez Amatorską Grupę Twórczą "Strumień" pt. „Świat natury nieożywionej”.
Skoczów
2021-04-13
13.08 km
„Śląsk droga do Niepodległej” w Skoczowie! Już od 13.04 do 20.05.2021 r. na skoczowskim rynku można obejrzeć plenerową wystawę "Śląsk - droga do Niepodległej", która jest częścią projektu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach o tej samej nazwie.
Skoczów
2021-05-14
13.08 km
Kradzieży w skoczowskim Muzeum im. Gustawa Morcinka dokonały cztery osoby – ustalili śledczy. Władze muzeum są zszokowane tym, jak szybko złodzieje sforsowali zabezpieczenia! Muzeum poinformowało, że zginęły cenne przedmioty używane przez znanego na Śląsku Cieszyńskim pisarza – Gustawa Morcinka. W sumie łupem padło około 10 przedmiotów, w tym maszyna do pisania, pióro, kałamarz…
Skoczów
2021-04-15
13.13 km
Muzeum Parafialne im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie oraz Arkadiusz Szlachetko zapraszają na wystawę online „Dzielne Kobiety z Neubrandenburga” .
Żory
2021-05-15
15.28 km
15 maja 2021 - Noc Muzeów w Muzeum Miejskim w Żorach