ARTadres Biuro Promocji i Informacji Galeryjka Miejska w Skoczowie

Miejscowość:
Skoczów
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

ARTadres


24 maja 2007 rozpoczął działalność „ARTadres” obejmujący Biuro Promocji i Informacji oraz Miejską Galerię. Celem powołania go do życia było zwiększenie dostępności do informacji o mieście i regionie zwłaszcza dla turystów, ale i mieszkańców Skoczowa. Dodatkowo utworzenie galerii w centrum miasta stworzyło doskonałe miejsce do ciekawych spotkań kameralnych oraz prezentacji twórczości, głównie lokalnych artystów, promując miasto i region poprzez jego atrakcyjny, twórczy wizerunek.
ARTadres początkowo podlegał Urzędowi Miejskiemu i Miejskiemu Domowi Kultury. Z czasem w całości został wcielony w skoczowski MDK, a po jego ostatnich zmianach statutowych w Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Atutem lokalu jest niewątpliwie znakomita lokalizacja - bezpośrednio przy zbiegu Rynku i ul. Ustrońskiej. Ta dogodność sprzyja zarówno turystom, mieszkańcom, jak i uczestnikom różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych, które okazjonalnie, bądź cyklicznie odbywają się pod wspomnianym adresem. Wśród nich należy wymienić: „Tradycyjne rarytasy” (promocja wyrobów lokalnych firm, produktów regionalnych), „Zaproszenie pod znany adres” (spotkania ze znanymi, ciekawymi osobami regionu) oraz cykle wykładów historycznych: „Wielka historia małego Skoczowa”, „Skarby ze ratuszowej skrzyni” i „Życie społeczne i kulturalne na Śląsku Cieszyńskim”. Na pozostałe przedsięwzięcia kulturalne składają się spotkania m.in. z naukowcami, podróżnikami, sportowcami, mające charakter mniej lub bardziej oficjalnych prelekcji czy wywiadów. Dużym zainteresowaniem cieszą się też kiermasze świąteczne oraz pogadanki tematyczne dla dzieci, realizowane w ramach wakacyjnej „Akcji Lato”.
Warto podkreślić, że to właśnie w ARTadresie mieszkańcy zaopatrują się w miesięczny Informator Samorządowy „Wieści Skoczowskie”, jak również wszelkiego rodzaju informatory regionalne. Z czasem funkcja powyższej instytucji została także poszerzona o stworzenie publicznych punktów dostępu do internetu, umożliwiających całkowicie nieodpłatne korzystanie z niego, a także z takich urządzeń, jak: drukarka, ksero i skaner.

 

BIURO PROMOCJI i INFORMACJI

 

ARTadres jest swoistego rodzaju interaktywnym punktem informacyjnym, zajmującym się turystyką w skoczowskiej gminie, pobliskim Euroregionie Śląska Cieszyńskiego, jak i na terenie całego Śląska. Można w jego murach zasięgnąć informacji m.in. z dziedziny kultury, sportu, lokalizacji biur i firm branżowych. Ponadto każdy zainteresowany charakterem i specyfiką regionu ma okazję zaopatrzyć się tutaj w materiały promocyjne w postaci np. folderów, ulotek i map.
Istotnym założeniem działalności biura jest również możliwość zapoznania się na miejscu z wydawnictwami poświęconymi Skoczowowi, np. archiwalnymi „Kalendarzami Skoczowskimi”, „Kalendarzami Miłośników Skoczowa”, „Kroniką skoczowską” itp. Do dyspozycji jest również mini biblioteczka, która z pewnością przyda się niejednemu uczniowi lub studentowi. Na bieżąco powiększany jest też zbiór archiwalnych fotografii Skoczowa.
Informacja turystyczna oferuje publikacje związane z miastem i regionem, kalendarze, flagi oraz bilety na koncerty, recitale, przedstawienia, odbywające się głównie w skoczowskim MCK.
Biuro jest także otwarte na nowe pomysły promocji regionu i lokalnych atrakcji.

 

GALERYJKA MIEJSKA

Głównym zadaniem Galerii ARTadres jest prezentacja twórczości nieprofesjonalnej, rozwijającej się w najbliższych okolicach oraz działalności artystów uznanych w szerokim świecie sztuki. Brak „twórczej dyskwalifikacji” daje możliwość kompleksowego przeglądu artystycznego dorobku amatorów i profesjonalistów bez nakreślania różnic między nimi na płaszczyźnie estetyki. Doskonała lokalizacja galerii, znajdującej się przy skoczowskim rynku, stanowi ponadto dogodne miejsce dla różnego typu edukacyjnych ekspozycji tematycznych, jak i kameralnych spotkań, promocji wydawniczych, a nawet mini koncertów. Bezpośrednie połączenie pomieszczenia galerii z biurem promocji niejednokrotnie zwraca uwagę turystów na prezentowane estetyczne wartości, docierając tym samym do ludzi różnych środowisk.

Ilość gwiazdek: 2

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  95
Lokalizacja:

Ul. Rynek 18
43-430 Skoczów
Gmina: Skoczów
Powiat: cieszyński


Region turystyczny: 
Beskid Śląski, Śląsk Cieszyński
Kategoria: 
Informacja turystyczna

Kontakt:
Telefon: +48 338 280 137


Dostępność Całoroczny Poniedziałek, środa, czwartek:7.30-15.30 Wtorek: 7:30-16:30 Piątek: 7:30-14:30 Sobota, Niedziela: nieczynne
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
W pobliżu
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Skoczów
0.16 km
Skoczów
0.16 km
Ochaby Małe
0.32 km
Skoczów
0.42 km
Skoczów
0.42 km
Gastronomia w pobliżu
Skoczów
0.02 km
Skoczów
0.08 km
Skoczów
0.08 km
Skoczów
0.10 km